Про нас пишуть

СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА НА ВІННИЧЧИНІ БОРЕТЬСЯ ЗА ЕКОЛОГІЮ Джерело: vlasno.info 

У Шаргородському районі Вінницької області, по обидва береги річки з милозвучною назвою Хороша, розкинулося село Плебанівка, яке зачаровує своєю багатою історією та мальовничими краєвидами. На околиці села є джерело, яке стало візитівкою села. За ініціативи і матеріальної допомоги вихідців села Петра та В'ячеслава Соколових, було облагороджено джерело, що знаходиться за селом. 2016 року 8 вересня, саме на свято Дня народження Діви Марії, жителі села зібрались біля джерела на його освячення, повідомляє Vlasno.info.

— Освячував джерело єпископ Камянець-Подыльської дієцезії Леон Дубравський, також були присутні настоятель католицького храму Петро Гідзіль та отець православної Церкви отець Петро Довганич. На урочистість завітали віряни з навколишніх сіл та Шаргорода, — повідомляє сільський голова Андрій Майданюк. 

3d212cae80b44768a7a1761b86025bb4 1

Працює він на цій посаді з 2015 року. І найголовнішим досягненням вважає побудований у 2016 році водогін. — Запропонував облаштувати новий водогін, і люди самі зібрали 2 мільйони. Будували водогін довжиною 16,5 кілометрів один рік. У нас ще є старий водогін, але його було недостатньо, і тепер новий обслуговує 320 дворів, а загальна кількість, які обслуговуються, 450 дворів. Зробили також капітальний ремонт каптажного колодязя, — розповідає Андрій Антонович.

0479775b93ccdaae7ec96786aff84634 1

Торік сільська рада написала два проекти на заміну вікон у школі та садочку.

— На жаль, ці проекти не виграли в конкурсі. Проте, ми виграли екологічний проект на придбання сміттєвоза та сміттєвих баків вартістю 800 тисяч гривень. Сміттєвоз і баки уже придбали, але вони ще не в роботі, адже поки що не готова повністю документація. Це схема санітарного очищення села та статут комунального підприємства, з яким укладаємо угоди на вивезення сміття. До квітня плануємо запустити в дію сміттєвоз. Підписуємо договір з одним шаргородським комунальним підприємством, у них є своє сміттєзвалище. А сільське звалище плануємо закрити, — доповнює Андрій Антонович. 

28109863 203537053561001 1496251364 n 1

 

До Плебанівської сільської ради входить також село Калинівка, де сільський голова планує встановити автобусну зупинку та написати проект на облаштування вуличного освітлення. — Найчастіше жителі звертаються з проблемою ремонту доріг та встановлення спортивного майданчику для дітей. На майданчик у нас уже є місце, будемо старатися зробити його також у 2018 році. Щоразу, коли звертаються люди, йдемо їм на зустріч. Все, що відбувається в селі, стараємось донести до жителів, проінформувати їх, — повідомляє пан Андрій. — Часом працювати важко, тому що коштів в бюджеті не вистачає. Наприклад, у дитячому садочку потрібна заміна опалювального котла, вікон. А в школі потрібно проводити поточний ремонт. Сільська рада в хороших відносинах з приватними підприємствами та депутатами, які завжди допомагають, підключаються до вирішення майже всіх проблем. За рахунок того, що зараз відбувається переоформлення договорів оренди, зросте орендна і нормативно-грошова плата. Тому кошти в бюджеті збільшаться. А якщо буде хороший перехідний залишок, вкладатимимо його у процвітання села. Залучатимемо також кошти районного й обласного бюджету. Шукаємо різні способи наповнення місцевого бюджету, — доповнює Андрій Майданюк.